Mistrzostw powiatu w koszykówce dziewcząt i chłopców

W dniach 14-15 listopada br. Hala Widowiskowo-Sportowa w Kamieniu Pomorskim stała się areną intensywnych zmagań podczas Mistrzostw Powiatu Kamieńskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci 2023/2024 oraz Licealiady 2023/2024.

Wszystkie spotkania pod czujnym okiem sędziego głównego, pana Cezarego Majtyki przebiegały sprawnie i zgodnie z zasadami fair play. Zawodnicy nie tylko rywalizowali o zwycięstwo, ale także kształtowali  postawę sportową i współpracę zespołową.

Zwycięskie drużyny, które wyłoniły się po zaciętych pojedynkach, będą miały zaszczyt reprezentować nie tylko Powiat Kamieński, ale również swoje Gminy w Mistrzostwach Regionu "B". Ten prestiżowy etap zawodów odbędzie się w I kwartale 2024 roku. To nie tylko okazja do podniesienia własnych umiejętności, ale także do zaprezentowania się przed szerszą publicznością.

Igrzyska Dzieci 2023/2024
Kategoria dziewcząt:

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 20 : 13

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim


Kategoria chłopców:

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim - Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie 39 : 10
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego 0 : 50
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim - Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie 4 : 18

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Juliana Grunera w Świerznie
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

Licealiada 2023/2024
Kategoria dziewcząt:

  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim - Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim 20 : 6

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim
II miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim


Kategoria chłopców:

  • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim 23 : 14
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie - Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim 25 : 17
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie 18 : 32

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie
II miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim
III miejsce - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim

Wszystkie zespoły z rąk pana Marka Szymańskiego, Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.
 
Dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów pani Małgorzacie Kołodziejczyk oraz panu Czarkowi Majtyce.

Serdeczne gratulacje kierujemy w stronę wszystkich drużyn biorących udział w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Piłce Koszykowej. Życzymy im dalszych sukcesów sportowych, nie tylko na parkiecie, ale także w życiu codziennym. Mistrzostwa nie tylko umacniają pasję do koszykówki, ale także kształtują charakter młodych adeptów sportu, ucząc ich współpracy, zdyscyplinowania i dążenia do celu. Oby kolejne edycje imprezy przyniosły równie emocjonujące chwile i niezapomniane sportowe doświadczenia.